125 të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit, Tetovë-11 raste të reja - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

125 të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit, Tetovë-11 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1019 teste, me çrrastë janë riregjistruar 125 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në: Shkup-89, Kumanovë-4, Shtip-2, Prilep-2, Tetovë-11, Strugë-3, Veles-1, Ohër-8, Gostivar-1, Strumicë-2, Kërçovë-1 dhe Resnjë-1.

Sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 6 pacientë të shëruar, dhe atë në: Shkup-1, Prilep-1, Veles-4. Ndërsa kanë nderuar jetë 7 persona, tre nga Shkupi, një nga Shtipi, një nga Tetova dhe dy nga Struga.

Related posts

Mot me vranësira dhe më i freskët me temperaturë deri 22 gradë, prej të premtes mot stabil

Televizioni Koha

Partitë politike me qëndrime të ndryshme për modelin e ri zgjedhor

Televizioni Koha

Ademi: Nuk ka ambicie që me mësimin onlajn të zëvendësohet mënyra tradicionale sepse kjo është e paarritshme

Televizioni Koha

Leave a Comment