07/07/2022
25.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Korrik, 2019

Browse our exclusive articles!

Inspektoriati shëndetësor jep rekomandime për qytetarët që do ta kryejnë Haxhin

Inspektorati shtetëror sanitar dhe shëndetësor lidhur me udhëtimet e ardhshme të qytetarëve të Maqedonisë së Veriut të besimit islam, për të kryer haxhin në...

Mickoski iku nga takimi i liderëve por nga drejtësia nuk mund të ik, Propozim-ligj i ri për Prokurorinë Publike

Mickoski nuk ia arriti. Iku nga takimi i liderëve por nga drejtësia nuk mund të ik. LSDM ka treguar se për ne krimi nuk njeh parti...

Qeveria ka përgatitur plan aksionar për luftë kundër dezinformimit dhe lajmeve të rrejshme

Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp paraqiti një sërë masash që qeveria do të ndërmarrë për të zgjidhur problemin me lajmet...

AUV ka marrë masa kundër sëmundjes së etheve të derrave afrikanë

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë tha se ende nuk ka ethe të derrave afrikane në Maqedoni, por ato marrin masa më serioze sipas informacioneve...

Rregullohet ndihma juridike falas për fëmijët

Ministria e Drejtësisë ka përgatitur ndryshime në Ligjin për Drejtat e Fëmijëve, në mënyrë që të harmonizohet me Ligjin për Ndihmën Ligjore të Lirë...

Popular

RMV, në 24 orë e fundit rritje enorme e rasteve me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të...

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion turistik

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion...

Ndërron jetë gazetari dhe publicisti i njohur Kastriot Myftaraj

Nderron jete ne moshen 60-vjeç Kastriot Myftaraj. Publicisti, gazetari dhe...

Demi godet për vdekje të moshuarin nga Gostivari

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se ka ndërruar...
spot_imgspot_img