29/06/2022
20.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Shkurt, 2020

Browse our exclusive articles!

PTHP: Nuk ka vend për intervenim të prokurorisë publike në lëndën për MRP-vaksinat

– Prokurori kompetent publik nga Prokuroria Themelore Publike-Shkup solli rezolutë se nuk ka vend për intervenim të prokurorisë publike në lëndën e formuar lidhur...

Koronavirusi, dy shtetas të Bullgarisë nën izolim në Manastir

– Dy qytetarë bullgarë që punojnë në kombinatin Pelagonija janë izoluar në Manastir, konfirmuar nga Qendra e Shëndetit Publik për SDK. Punëtorët nuk kanë simptoma...

Ministria e Shëndetësisë rekomandon ndalimin e tubimeve publike në Maqedoninë e Veriut

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe sot në një konferencë me gazetarët theksoi se dikasteri i tij rekomadon që të ndalohen dhe të kufizohen tubimet...

Ambasadori gjerman, Geberih: Programet e partive janë më të rëndësishme se “bombat”

Shpresoj se fushata zgjedhore do të ketë përmbajtje, jo vetëm akuza ndërpartiake, ka porositur ambasadori gjerman në vend, Tomas Gerberih në intervistën për “Slloboden...

Nëse nuk arrihet marrëveshje, të hënën do të ndërpritet transmetimi i kanaleve televizive në RMV

Shoqata e Teknologjive Informatike – Komunikuese (ShTIK), e cila i bashkon të gjithë operatorët ka marrë vendim që të ndalojë me transmetimin e të...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img