25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Mars, 2020

Browse our exclusive articles!

Notat përfundimtare sipas suksesit të arritur në mësimin e rregullt, por edhe nga pjesëmarrja aktive onlajn

Përderisa situata nuk lejon që nxënësit të kthehen në bankat shkollore deri në fund të vitit shkollor, nota përmbledhëse përfundimtare do të bazohet në...

Koronavirusi pëson mutacion dhe ka tetë lloje, pohojnë ekspertët

Ekspertët thonë se koronavirusi i ri pëson mutacion, si edhe të gjithë viruset e tjera dhe tani ka tetë lloje që qarkullojnë në mbarë...

Lord Robertson deri tek Ahmeti: Udhëheqja juaj ndër vite ishte thelbësore për të arritur anëtarësimin në NATO

Lord Xhorxh Robertson, në emër të Grupit të Ohrit dërgoi letër me urime deri tek lideri i BDI-së Ali Ahmeti me rastin e anëtarësimit...

Maqedoni, ulet për 3.2 përqind numri i të punësuarve në industri

Numri i punëtorëve në industri në shkurt të këtij viti, lidhur me shkurtin e vitit të kaluar është ulur për 0,2 për qind. Ulja...

Maqedoni: 44 raste të reja me coronavirus, regjistrohen edhe dy viktima

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë orëve të kaluara kanë ndërruar jetë dy persona, njëri i moshës 45-vjeçare nga Kumanova dhe njëri 78-vjeçare nga...

Popular

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell...

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...
spot_imgspot_img