13/08/2022
24.7 C
Tetovo

Arkiva Mujore Qershor, 2020

Browse our exclusive articles!

Partitë në Shqipëri nuk u dakorduan për reformën zgjedhore

Partitë politike në Shqipëri nuk kanë arritur konsensus për reformën zgjedhore, ku afati përfundimtar ishte 31 maji, që vetë e përcaktuan. Pas disa orësh diskutimesh...

Los Anxhelos, Çikago, Detroiti dhe Uashingtoni vendosën orë policore pas protestave

Los Anxhelos, Çikago, Detroiti dhe Uashingtoni kanë vendosur orë policore pas protestave të së shtunës për vdekjen e dhunshme të afrikano-amerikanit, Xhorxh Flojd. Protestuesit...

Fjalë përmbyllëse të mbrojtjes për rastin “Reket”

Sot në Gjykatën Penale në Shkup, vazhdon seanca për rastin “Reket”, në të cilën mbrojtja e të akuzuarit të parë në rastin, Bojan Jovanovski-Boki...

Dezinfektohen sallat gjyqësore dhe bëhet orar i ri për uljen e palëve në Gjykatën kushtetuese

Gjykata themelore penale Shkup informon se fillon me përgatitje intensive të të gjitha sallave gjyqësore dhe hapësirat në ndërtesën e gjykatës dhe se nga...

Ademi: Investimi te fëmijët është prioritet i ynë kryesor

Sot për fëmijët e të gjitha moshave kërkohet kujdes nga prindërit, shteti dhe në përgjithësi nga shoqëria, porositi ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër...

Popular

Kafe n’shesh! BESA hap tendën ku qytetarët mund të njoftohen me 8 pikat e listës “Shumicë për Tetovën”

Kandidatët për Këshillin Komunal të Tetovës nga Lëvizja BESA,...

21 vite nga Marrëveshja e Ohrit

Përvjetori i nënshkrimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, marrëveshje...

Shtetasit e huaj lënë monedha false prej një dhe dy euro në pikpagesat e Maqedonisë

Punonjësit e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore të Maqedonisë...

Abdullah Osmani ; Ne kemi çdo ditë, ditë ndërkombëtare sepse ASH na besoi dhe i dha ZË rinisë

Bartësi i listës për këshilltarë nga Aleanca për Shqiptarët...
spot_imgspot_img