07/07/2022
28 C
Tetovo

Arkiva Mujore Gusht, 2020

Browse our exclusive articles!

Presidenti Pendarovski do t’i presë kryeministrin Zaev dhe anëtarët e Qeverisë

Presidenti Stevo Pendarovski, sot në orën 13:00 do t’i presë kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe anëtarët e...

Stefoska: Si ministre e Kulturës do të përkushtohem në mbrojtjen e trashëgimisë kulturore

Ministrja e re e Kulturës Irena Stefoska sot zyrtarisht e ndërmori funksionin. Detyra kryesore në të cilën si ministre do t përkushtohet gjatë këtij...

Carovska e mori nga Ademi funksionin e ministrit të Arsimit dhe Shkencës

Mila Carovska sot mori postin e ministrit të Arsimit dhe Shkencës nga ministri aktual Arbër Ademi. Në pranim dorëzim, Carovska dhe Ademi diskutuan për...

Pas zgjedhjes së Qeverisë së re, pranim-dorëzim zyrtar i funksioneve

Pas zgjedhjes së mbrëmshme të Qeverisë së re për sot është paralajmëruar edhe pranim-dorëzimi zyrtar i funksioneve. Pas pranim-dorëzimit të funksionit të kryeministrit që ishte...

Mickoski: Nuk tërhiqem, do të luftoj deri në rrëzimin e kësaj qeverie

Kryetari i partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme deklaroi se nuk ka ndërmend të dorëhiqet. “Nuk e kam ndërmend...

Popular

RMV, në 24 orë e fundit rritje enorme e rasteve me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të...

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion turistik

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion...

Ndërron jetë gazetari dhe publicisti i njohur Kastriot Myftaraj

Nderron jete ne moshen 60-vjeç Kastriot Myftaraj. Publicisti, gazetari dhe...

Demi godet për vdekje të moshuarin nga Gostivari

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se ka ndërruar...
spot_imgspot_img