29/06/2022
20.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Nëntor, 2020

Browse our exclusive articles!

Zaev shpreh keqardhje, kjo është e vërteta

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka shprehur keqardhje që intervista e tij në mediat bullgare zgjoi emocione negative tek qytetarët. “Më lejoni së pari të...

LSDM: Gjuha dhe identiteti nuk janë të negociueshme

Gjuha dhe identiteti nuk janë të negociueshme dhe as nuk mund të negociohen. Gjuha maqedonase dhe identiteti maqedonas janë konfirmuar dhe njohur, thonë nga...

Doktor Rexhaili:Të vakcinohen vetëm personat mbi 65 vjet dhe ata me sëmundje kronike

Doktor Rexhaili – Sipas meje, nuk kisha rekomanduar vaksinim masiv të popullatës. Në lidhje me vaksinën, mjeku thotë, që edhe vaksina është temë kontra verse,...

Kovaçev: Nuk mund të flisni bullgarisht paradite, ndërsa maqedonisht pasdite

Është duke u bërë më e qartë pse qëndrimi ynë ndaj Maqedonisë së Veriut është i tillë – ka të bëjë me kapërcimin e...

RMV, krahasuar me vitin e kaluar, karantina ka rritur numrin e rasteve të dhunës familjare për 30%

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi se sipas rezultateve të klinikës psikiatrike, izolimi në kohën e karantinës për shkak të pandemisë me Kovid-19, ka...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img