28/06/2022
31.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Maj, 2021

Browse our exclusive articles!

Përplasje për Maqedoninë midis presidentit dhe kryeministrit të Kroacisë

Ambasadorja bullgare në Kroaci, Genka Vesileva Georgieva, raportoi se ditëve të fundit në vend kishin ndodhur tre incidente ndaj disa shtetasve bullgarë, duke i...

KSI me propozim për zbutjen e masave restriktive

Ministria e Shëndetësisë njofton opinionin se mëngjesin e sotëm në Komisionin për Sëmundje Infektive është sjell vendim që deri tek Shtabi i Krizës të...

38 mjekë kujdesen për 300 pacientë, Spitali Psikiatrik ka nevojë për personel dhe mirëmbajtje

Ky është spitali psikiatrik në Shkup. Hapësira është e mjaftueshme, por jo e mirëmbajtur. Janë lënë pas dore parku, ulëset, e deri tek objektet e vjetra,...

Ribalansi i buxhetit/ Zaev premton ndihma të reja për qytetarët

Qeveria është e gatshme gjithnjë për rialokim të mjeteve buxhetore, kur bëhet fjalë për ndihmë të qytetarëve nga natyra ekzistenciale, tha kryeministri Zoran Zaev,...

Shkup, mungesa e shërbimeve digjitale, prindërit enden sporteleve për t’i regjistruar foshnjat

Në mungesë të shërbimit “Mirë se erdhe bebe”, i cili parashikon që brenda 48 orëve, Klinika për Gjinekologji ta regjistrojë foshnjën dhe t’i sigurojë...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img