13/08/2022
24.7 C
Tetovo

Arkiva Mujore Maj, 2021

Browse our exclusive articles!

SHGM: Rëndësia e gazetarisë së pavarur dhe profesionale është bërë më e rëndësishme se kurrë

3 maji, sot në kontekstin e krizës shëndetësore në mbarë botën, më shumë se kurrë u bë e qartë rëndësia e gazetarisë së pavarur...

Mbi gjysmën e drejtorëve të caktuar nga qeveria kanë përvojë minimale, tregon hulumtimi i IDSC-së

Problemi në procesin e punësimit në administratën publike është se nuk përfshin më shumë kandidatë nga të cilët duhet të përzgjidhet më i miri,...

Nesër fillon vaksinimi masiv i popullsisë

Nga nesër fillon vaksinimi masiv kundër COVID-19 me vaksinën kineze “Sinofarm”. Procesi I imunizimit do të zhvillohet në Shkup por edhe në Qendrat Rajonale...

Dita Botërore e Lirisë së Mediave: Gazetaria është vaksina më e mirë kundër dezinformimit

Vendim të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, 3 maji është shpallur Ditë Botërore e lirisë së shtypit, me qëllim që t’i rikujtojë qeveritë për...

Kroacia po ndihmon Kosovën të ndërtojë ushtrinë, kërcënon Vuçiç: Mos luani me zjarrin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç duke folur sot për mediat është shprehur se ushtria serbe nuk është më e dobët se çdo ushtri tjetër...

Popular

Kafe n’shesh! BESA hap tendën ku qytetarët mund të njoftohen me 8 pikat e listës “Shumicë për Tetovën”

Kandidatët për Këshillin Komunal të Tetovës nga Lëvizja BESA,...

21 vite nga Marrëveshja e Ohrit

Përvjetori i nënshkrimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, marrëveshje...

Shtetasit e huaj lënë monedha false prej një dhe dy euro në pikpagesat e Maqedonisë

Punonjësit e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore të Maqedonisë...

Abdullah Osmani ; Ne kemi çdo ditë, ditë ndërkombëtare sepse ASH na besoi dhe i dha ZË rinisë

Bartësi i listës për këshilltarë nga Aleanca për Shqiptarët...
spot_imgspot_img