22 raste të reja 7 prej tyre nga Tetova dhe 64 të shëruar – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

22 raste të reja 7 prej tyre nga Tetova dhe 64 të shëruar

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 64 pacientë të shëruar.

Shkup – 17
Kumanovë – 9
Prilep – 12
Tetovë – 3
Strugë – 12
Ohër – 9
Gostivar – 1
Kërçovë – 1
Në 24 orët e fundit janë realizuar 145 teste dhe janë konfirmuar 22 raste të reja të COVID -19, në:

Shkup – 13
Prilep – 2
Tetovë – 7
Deri më tani, janë kryer gjithsej 19241 teste për COVID në vend.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 1664, numri i pacientëve të shëruar është 1200, numri i vdekjeve është 91 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 373.

Related posts

JA KUR MUND TË LIROHEN MASAT SIPAS KRESHNIK BEKTESHIT

Televizioni Koha

Studimi i Pfizerit: Vaksina është efektive ndaj varianteve të reja të COVID-19

Televizioni Koha

Në Buxhet janë transferuar 30 milionë denarë nga Agjencia për Menaxhim me Pronën e Konfiskuar

Televizioni Koha

Leave a Comment