Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
- Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

“Seanca e parë në Kuvend është me 14 shtator, regjistrimi fillon me 5 shtator. Apeloj…aman të jemi serioz. 20 vite nuk kemi regjistrim. Regjistrim ka dhe duhet të ketë”.

Kështu kryeministri Zoran Zaev e komentoi propozimin e OBRM-PDUKM-së opozitare për të zhvilluar regjistrim online të popullsisë, për shkak të gjendjes me Covid-19. Zaev tha se regjistrimi është i domosdoshëm.

“Ka regjistrim, duhet, dhe do të ketë! Pas 20 viteve, a jemi shtet a jemi komb, çfarë jemi? Duhet të ketë regjistrim. Gjithçka është gati për regjistrimin dhe më vjen mirë që vendi ynë përfundimisht tregoi kapacitet për ta zbatuar këtë operacion statistikor”, pohoi Zaev.

Ai gjithashtu përsëriti se është shumë e rëndësishme të zbatohet regjistrimi në afatin e paraparë, i cili duhet të fillojë më 5 shtator dhe të përfundojë më 30 shtator./Telegrafi/

Related posts

Vizitë e parë e shefit të diplomacisë qipriote në Shkup

Televizioni Koha

Bashkimi Demokratik: Qeveria do të drejtohet nga kryeministër shqiptar

Televizioni Koha

Tryezë e rrumbullakët “Reforma në mbrojtjen sociale – avancim dhe suksese, sfidat dhe hapat përpara”

Televizioni Koha

Leave a Comment