23/09/2023
24.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

36 viktima dhe 1091 raste të reja me Kovid-19, në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 3072 teste të kryera në 24 orët e fundit, 1091 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, dhe atë: Shkup 586, Kumanovë 52, Manastir 58, Prilep 29, Tetovë 44, Kavadar 39, Gostivar 20, Veles 39 e kështu me radhë, shkruan Alsat.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë edhe për 2322 pacientë të shëruar dhe 36 të tjerë të cilët kanë humbur betejën më Kovid-19. /Alsat.mk

Të fundit