50 të shëruar dhe 22 raste të reja me coronavirus në Maqedoni – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

50 të shëruar dhe 22 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se sot Instituti për Shëndetit Publik ka regjistruar 50 pacientë të shëruar nga coronvirusi: Shkup-16, Kumanovë-10, Prilep-6, Tetovë-15, Veles-1, Kriva Pallankë-1 dhe Valandovë-1.

Në spitalin “8 Shtatori” ka ndërruar jetë dy pacientë, një nga Shkupi (78) dhe një nga Tetova (77)

Në 24 orët e kaluara, janë kryer 533 teste, ndërsa janë regjistruar 22 raste të reja me Covid-19. Sipas qyteteve: Shkup-8, Shtip-2, Prilep-2, Tetovë-3, Strugë-1, Veles-4, Sveti Nikollë-1 dhe Gostivar-1.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 1.839 persona./Telegrafi/

Related posts

Revizorët konstatojnë parregullsi në punën e Entit Hidrometeorologjik të Maqedonisë së Veriut

Televizioni Koha

Deri më 15 qershor ndalohet hyrja në Greqi për shtetasit e vendeve të treta

Televizioni Koha

Epidemiologët e Shtipit vazhdojnë me testimin e punëtorëve edhe javën e ardhshme

Televizioni Koha

Leave a Comment