Lajmi i Ditës Maqedoni

A do të dorëhiqet Muhamed Zeqiri pas shuplakës që ia dha Zaevi?

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, z. Zoran Zaev sonte i dha një shuplakë deputetit të Muhamed Zekirit në lidhje me deklartat e tij se qeveria mund të mbijetojë edhe pa BDI-në.

“Nëse i heqim 10 deputetët e BDI-së do të thotë se i kemi 58 deputetë. Prandaj kjo nuk është aq e thjeshtë. Subjektet serioze kanë qasje serioze për të gjitha problemet. Së pari të gjenden arsyet, së dyti të japin përgjigje para opinionit dhe së treti të ketë një përfundim se janë bërë gabime, të mos përsëriten”, ka thënë Zaev pas dekaratës skandaloze dhe të pa përgjegjëshme të deputetit Muhamed Zekirit, përcjell TS.

Nuk dihet nëse pas shuplakës që mori Muki sonte nga Zaev a do të dorëhiqet apo do të vazhdojë si deputet i heshtur duke mos nxituar me deklarata të tilla.

Related posts

Hetohet zhvatje edhe ndaj biznesmenëve të tjerë

Televizioni Koha

Ruskovska: Zaev i pari na ka njoftuar për rasin “Reket”, na pyeti nëse mundet të ngritë padi

Televizioni Koha

Në UT hapet konkursi për regjistrimin e studentëve për vitin akademik 2019/2020

Televizioni Koha

Leave a Comment