A do të shtyhen zgjedhjet për shkak të virusit, thirret takimi i liderëve?! – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

A do të shtyhen zgjedhjet për shkak të virusit, thirret takimi i liderëve?!

Të enjten ne ora 13 është thirrur takim liderësh per gjendjen me virusin ko rona. Takimin e konfirmoi edhe kreu i VMRO-DPME-së Hristijan Mickoski. Ai nuk deshi te komentoje nëse ka gjasa të shtyhen zgjedhjet, por tha se në takim do të vendoset se çfarë do të ndodhë më tej.

Këto zhvillime me këtë sëmundje mund ti shtyjë zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vend, të caktuara për më 12 Prill. Kështu mësohet nga burime brenda qeveritare. Të njëjtat burime theksojnë se ditën e Enjte do të thirret takim liderësh në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut. Ftesat tashmë janë dërguar tek krerët e partive politike./Alsat-M

Related posts

Kovaçevski sot do ta paraqesë propozimin për Qeverinë e re në Kuvend

Televizioni Koha

Leyen: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor

Televizioni Koha

Arifi: Për Tetovën, e arritura më e madhe-ndërtimi dhe kompletimi i tubacionit të ujit

Televizioni Koha

Leave a Comment