01/12/2023
13.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Abdylaqim Ademi bën bashkë Ahmetistët dhe Grupin e Zjarrit(FOTO)

Ceremonia e organizuar në përkujtim të Abdylaqim Ademit në pesë vjetorin e vd ekjes së tij ka bërë bashk Ahmetistët me Grupin e Zjarrit.

Në këtë ceremoni ishin prezent kreu i BDI-së Ali Ahmeti, Artan Grubi por edhe Grupi i Zjarrit me në krye Musa Xhaferin dhe Izet Mexhitin

Qendra Analitike Hulumtuese “Abdilaqim Ademi” do të realizojë një sërë aktivitetesh sot për të kujtuar ish ministrin e Arsimit, Abdilaqim Ademin.

Aktivitete nisën me homazhe në fshatin Shemshovë.

Në orën 13:00 do të bëhet prezantimi i librit “Grafeni” me autor Abdilaqim Ademi, në Amfiteatrin e Universitetit të Tetovës, në Tetovë.

Pasdite në ora 15:30 do të ketë Akademi përkujtimore dhe promovim i filmit dokumentar kushtuar Abdilaqim Ademit, në Teatrin Shqiptar në Shkup.

 

Të fundit