Ademi: Investimi te fëmijët është prioritet i ynë kryesor – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Ademi: Investimi te fëmijët është prioritet i ynë kryesor

Sot për fëmijët e të gjitha moshave kërkohet kujdes nga prindërit, shteti dhe në përgjithësi nga shoqëria, porositi ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve – 1 Qershori.

Në profilin e tij në Fejsbuk Ademi theksoi se kjo ditë nuk duhet të shënohet vetëm si ditë festive, por, siç tha, “të na shërbejë si ditë e sensibilizimit të themi JO për çfarëdo lloj dhune dhe abuzimi të fëmijëve”.

“Sigurisht se mbështetja jonë ndaj fëmijëve nuk do të mungojë asnjëherë dhe investimi tek ata është dhe do të jetë prioriteti ynë kryesor, pasi që investimi tek fëmijët është investim për të ardhmen e vendit”, shkroi Ademi në Fejsbuk. fc/

Related posts

Paunovski: Një pjesë e kompanive që kanë importuar fruta jugore kanë pasur marrëdhënie spekulative ndaj tregut

Televizioni Koha

Tërmeti godet Shqipërinë/ Haradinaj mbledhje të jashtëzakonshme, jep 500 mijë euro për të lënduarit

Televizioni Koha

RMV, viti shkollor do të fillojë më 1 shtator, janë vaksinuar rreth 60 përqind e kuadrit

Televizioni Koha

Leave a Comment