Ahmeti: Datë të mundshme për zgjedhje me sa më pak rrezik për qytetarët – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Ahmeti: Datë të mundshme për zgjedhje me sa më pak rrezik për qytetarët

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti pas takimit të liderëve me Presidentin Stevo Pendarovskin tha se ishte një takim i rëndësishëm ku u paraqitën informacion nga institucionet përgjegjëse.

“Të gjithë dhamë shqetësim që situata duhet të trajtohet me vëmendje. Për ne është e rëndësishme shëndeti i qytetarëve, dhe se përpiqemi që situatën ta kalojmë në komunikim me institucionet shëndetësore dhe të arrijmë një konsensus për një datë të mundshme me sa më pak rrezik për qytetarët”, tha kryetari i BDI-së Ali Ahmeti.

Ai tha se jemi të vetëdijshëm se vendi është pa një Kuvend funksional, me qeveri teknike, por se këto janë situatat.

Ai shtoi se për atë është më e rëndësishme konsensusi për datën e zgjedhjeve dhe shëndeti i qytetarëve./Telegrafi/

Related posts

Osmani: Për momentin nuk ka propozim për vendosje të orës policore në disa komuna

Televizioni Koha

MASH dhe UNSHM mbeten në qëndrimet e tyre për maturën shtetërore

Televizioni Koha

Këtë fundjavë do të vendoset për hapjen e kufijve pa test dhe pa izolim

Televizioni Koha

Leave a Comment