23/09/2023
33.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ajshja 4 vjeçare mposhti leukeminë, lëshon Klinikën e Fëmijëve (video)

Është vetëm 4-vjeçare por me guximin e saj ajo arriti të mposhtë njërën nga sëmundjet më të rënda, leukeminë.

Ajshja 4-vjeçare, plot energji dhe e lumtur lëshoi sot Klinikën e Fëmijëve ku qëndroi për një kohë për t’u kuruar.

Ajo i tha lamtumirë sëmundjes dhe shtrimit në spital, dhe iu kthye botës fëmijërore – lojës me shoqet dhe në gjirin familjarë, transmeton TV21.

Pas daljes, Ajshja u prit me duartrokitje dhe brohoritje nga familjarët.

 

Të fundit