29/11/2023
4.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Aksident në Gjermani, përmbyset furgoni me emigratë, 7 të vdekur dhe 12 të plagosur

Një aksident tragjik është raportuar gjatë natës në Gjermani. Sipas mediave të huaja, një furgon me emigrantë ka humburkontrollin dhe është kthyer përmbys, e për pasojë 7 persona kanë humbur jetën dhe 12 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Aksidenti ndodhi në autostradën A94 në lindje të Mynihut. Furgoni mbante rreth 20 emigrantë, përfshirë fëmijë. Shtatë persona vdiqën pasi furgoni u përmbys disa herë, ndërsa pasagjerët e mbetur pësuan lëndime të lehta deri në të rënda dhe u dërguan në spitalet rajonale.

Të fundit