Aksidentohen në Kroaci dy vëllezërit që nga Zvicra po vinin për pushime në vendlindje – Tv Koha
Kronika e Zeze Rajon

Aksidentohen në Kroaci dy vëllezërit që nga Zvicra po vinin për pushime në vendlindje

Një aksident i frikshëm ka ndodhur dje në Kroaci, në pjesën afër kufirit me Serbinë.

Vetura e tipit Mercedes A3 ka marrë flakën dhe është bërë copë-copë pasi humbi drejtimi.

Pasi humbi drejtimin, vetura shpërtheu në flakë, por që për fat të mirë, zjarrëfikësit dhe emergjenca kanë qenë afër kësaj zone duke intervenuar me shpejtësi.

Indeksonline ka mësuar identitetin e dy shqiptarëve dhe gjendjen e tyre aktuale shëndetësore. Bëhet fjalë për dy shqiptarë nga Bujanoci, me qëndrim në Zurich të Zvicrës.

Vëllezërit M.Shabani dhe M.Shabani raportohet se janë jashtë rrezikut për jetë.

Të dy shqiptarët ishin transportuar në spitalin e Vinkovcit, ndërsa mbrëmë njëri nga të lënduarit është transportuar në një spital më të avansuar.

Related posts

“Dan”: Pesë tonë kokainë në Selanik ishin dedikuar për Klanin e Kotorrit

Televizioni Koha

Hungaria vendos kufizime të reja në kufij për shkak të koronavirusit

Televizioni Koha

Protestë edhe në Ferizaj për rastin e abuzimit seksual ndaj të miturës në Drenas

admin-tvkoha

Leave a Comment