10/12/2023
2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Aksidentohet për vdekje çiklisti nga Shkupi | VIDEO

Sot në ora 13:20 në Tetovë është raportuar se në autostradën Tetovë-Shkup, në afërsi të mbikalimit të Dëbërcës, një biçikletë e drejtuar nga N.R.(55) nga Shkupi është përplasur në një mjet ngarkues që ka qenë i ndalur në defekt “Volksvagen Krater” me shenja regjistrimi të Shkupit. Në aksident çiklisti ka pësuar lëndime të rënda nga të cilat ka ndërruar jetë në vend, ndërsa vdekjen e ka konstatuar ekipi i ambulancës së Tetovës.

Në vendin e aksidentit, prokurori publik dhe ekipi i SPB Tetovë kanë kryer hetim dhe me urdhër të prokurorit publik, trupi i pajetë i N.R. është dorëzuar për autopsi.

Të fundit