Aktivistja shqiptare nga Bergamo: Spitali që duhej të ishte vatër kure, u bë vatër infektimi - Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Aktivistja shqiptare nga Bergamo: Spitali që duhej të ishte vatër kure, u bë vatër infektimi

Në një lidhje me Skype në “360gradë” nga Artur Zheji në TV Ora, aktivistja Sonila Alushi tha se në fillim në Bergamo pati shumë shtrime të personave të prekur duke infektuar kështu edhe mjekët e infermierët.

Sonila Alushi: Kritikat e para janë shpejtësia e mbylljes së disa vatrave. Në radhë të dytë akuzohet sistemi sanitar pavarësisht se është ndër më të mirët në Evropë. Akuzohet se është zbatuar një protokoll që nuk ishte i përshtatshëm për një epidemi të tillë. Në fillim pati shumë shtrime të personave dhe aty pati infektime të mjekëve dhe infermierëve. Spitali që duhet të ishte vendi i kurës, është bërë vatër infektimi. Ky është problemi tjetër që po ngrihet sot.

Related posts

Vazhdon përhapja e Covid-19, bilanci i fundit

Televizioni Koha

Shtetas i parë i Maqedonisë së Veriut me korona virus, MPJ konfirmon: Është hospitalizuar në spital në Japoni

Televizioni Koha

MPPS: Pagesë e të drejtave nga mbrojtja sociale dhe fëmijërore

Televizioni Koha

Leave a Comment