Aleanca për Shqiptarët – Tetovë përzgjedh kandidatët për deputetë në njësinë zgjedhore numër gjashtë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Aleanca për Shqiptarët – Tetovë përzgjedh kandidatët për deputetë në njësinë zgjedhore numër gjashtë

Dega e Aleancës për Shqiptarët Tetovë sonte përzgjodhi shtatë anëtarët të cilët janë kandidatë potencial për deptuetë në njësinë zgjedhore numër gjashtë.

“Sonte në Tetovë u mbajt kuvendi i degës së Aleancës për Shqiptarët ku u propozuan emrat për kandidat për deputet në zgjedhjet e 12 prillit”, shprehen nga ASH.
Kandidatët nga dega e Tetovës, sipas njoftimit të ASH-së, janë Vullnet Ferati, Arta Toçi, Flakron Bexheti, Altrim Mamuti, Adnan Neziri, Afije Jonuzi dhe Donika Bakiu.

Në kuvendin e degës mori pjesë edhe kryetari i ASH-së, Ziadin Sela./Telegrafi/

Related posts

Koronavirusi, 500 mijë teste dërgohen në SHBA nga Italia

Televizioni Koha

Komuna e Zhelinës për tu mar shembull, fillon asfaltimi i rrugës së fshatit Llërc

Televizioni Koha

Gashi: Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut do të çojë deri në fund mandatin

Televizioni Koha

Leave a Comment