Ambasadori kinez në Izrael është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Ambasadori kinez në Izrael është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij

Ambasadori kinez në Izrael, Du Vei, është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, konfirmoi sot Ministria izraelite e Punëve të Jashtme.

DPA njofton se ambasadori Vei në vend ka arritur në shkurt, pasi nga viti 2016 deri në vitin 2019 ka qenë ambasador në Ukrainë.

“Ai kishte 58 vjet”, thuhet në kumtesë, duke shtuar se bashkëshortja e tij dhe djali nuk kanë qenë me të në Izrael, transmeton një agjenci gjermane.

Policia i heton rrethanat rreth vdekjes së tij. sn/

Related posts

8 pacient nga Gostivari presin rezultatet për koronavirus

Televizioni Koha

Zaev: Është e shëndetshme për shtetin që BDI-ja të shkojë në opozitë pas 17 viteve në pushtet

Televizioni Koha

Propozimi i PDSH-së për orarin e lëvizjes gjatë Ramazanit miratohet në mbledhjen e Qeverisë!

Televizioni Koha

Leave a Comment