Anija e rrëmbyer me emigrantë mbërriti në Maltë në shoqërim të Armatës – Tv Koha
Botë

Anija e rrëmbyer me emigrantë mbërriti në Maltë në shoqërim të Armatës

Anija që mbrëmë ishte ndërmarrë nga emigrantët në afërsi të bregut të Libisë sot ka mbërritur në Maltë në shoqërim të Armatës së Maltës, e cila e ktheu kontrollin mbi anijen.

Pas mbërritjes në Maltë policia ka arrestuar katër emigrantë nën dyshim se e kanë organizar anijen e rrëmbyer.

Më shumë se njëqind emigrantë mbrëmë kanë rrëmbyer një anije kargo që ka tentuar t’i shpëtojë në afërsi të bregut të Libisë, duke kërkuar nga ekuipazi t’i transportojë deri në Maltë. Supozohet se emigrantët kanë vendosur ta rrëmbejnë anijen pasi ekuipazhi i ka bërë të ditur se do t’i kthejnë mbrapa në Libi.

Ky ësht rasti i parë që emigrantët të rrëmbejnë anije.

Related posts

KB-ja formon një fond global për mbështetje të trajtimit të pacientëve me koronavirus

Televizioni Koha

Gjermania prej sot hynë në ”Lock-Down”, mbyllen shkollat dhe bizneset

Televizioni Koha

Nuk ka viza për punëtorë të pakualifikuar

Televizioni Koha

Leave a Comment