Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Anketa e re: BDI dhe ASH ngushtojnë diferencën, VMRO-DPMNE prinë tek maqedonasit - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Anketa e re: BDI dhe ASH ngushtojnë diferencën, VMRO-DPMNE prinë tek maqedonasit

Sipas një ankete të Market Vision dhe Mkd.mk, në rast se nesër do të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, për VMRO-DPMNE do të votonin 12,3 %, për LSDM 10,8%, për BDI 2,1%, Aleancën për Shqiptarët 1,7 %, Lëvizjen BESA 0,8 % dhe Alternativën 0,1%.>

Kjo anketë tregon epërsinë e ngushtë të VMRO-DPMNE kundrejt LSDM, ndërsa e njejta po ndodhë edhe në kampin politik shqiptar, ku BDI ka një diferencë shumë të ngushtë me ASH-në, informon INA.

Sipas këtyre rezultateve, nëse në zgjedhjet e ardhshme do të shkojnë bashkë partitë opozitare shqiptare, atëherë ato do të jenë fituese. Por numri i madh i qytetarëve është nga ata që nuk do të dalin në votime, edhe ate mbi 27,5%. Për detaje të tjera të anketës se cilët janë institucionet më të besueshme dhe për faktorë të tjerë, kliko anketën. (INA)

Related posts

FSHATIN SLLATINË FITON BDI, NË PËRSHEFC ALEANCA DHE AA

Televizioni Koha

Zejdi për TV21: Zaev e largoi nga tavolina Kryeministrin shqiptar, koalicioni ASH-AAA në rrugë të mbarë drejt marrëveshjes me LSDM-në

Televizioni Koha

Kandidatët për deputet nga BDI dhe shefi i shtabit lokal zgjedhor,takim me arsimtarët dhe profesorët

Televizioni Koha

Leave a Comment