Lajmi i Ditës Maqedoni

Anulohet “Maxhar Telekom”, ish-kryeagjenti maqedonas nuk e njeh ish prokuroren speciale

Anulohet seanca e sotme gjyqësore për rastin “Maxhar Telekom”, meqë dëshmitari kryesorë Sllobodan Bogoevski nuk e njeh statusin e ish prokurores së PSP-së. Megjithëse prokurorja Lile Stefanova kishte autorizimin nga Prokuroria Themelore për të përfaqësuar organin e akuzës, në shkresën e Bogoevskit të prezantuar para trupit gjykues thuhet se nuk është kompetente ish prokurorja speciale, e cila udhëhiqte me këtë lëndë derisa ishte nën urdhrat e Katica Janevës./Alsat

Related posts

Shqiptari lyhet me benzinë dhe i vë flakën vetes para Parlamentit Evropian

Televizioni Koha

VMRO-DPMNE i publikoi listat, Gjorçev dhe Dimovski e përfundojnë karrierën e deputetit

Televizioni Koha

VMRO-DPMNE: LSDM-ja asgjë s’ka përmbushur nga projektet e premtuara

Televizioni Koha

Leave a Comment