Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Aparatet dërgohen në vendvotime, të dielën identifikohemi me shenja gishtash (Foto) - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Aparatet dërgohen në vendvotime, të dielën identifikohemi me shenja gishtash (Foto)

Duket se gjithçka shkon sipas planit për votim biometrik më 17 tetor.

Aparatet që do të shërbejnë për të identifikuar votuesit me shenja gishtash, tashmë po dërgohen nëpër vendvotime, raporton TV21.

Paraprakisht, vendvotimet janë dezinfektuar dhe kjo do të bëhet edhe pas përfundimit të procesit zgjedhor, kjo me qëllim të mbrojtjes së nxënësve të cilët të hënën ndjekin procesin e rregullt mësimor.

Fushata zgjedhore është edhe sot, ndërkaq nga mesnata fillon heshtja zgjedhore.

Kjo është hera e parë që do të votohet në mënyrë biometrike në Maqedoninë e Veriut.

Related posts

Qeveria e Maqedonisë ndanë 78 milionë denarë për organizim dhe rikonstruim të hapësirave publike në klinikën “Nënë Tereza”

Televizioni Koha

Arifi: Në Tetovë nuk ka asnjë rast me coronavirus

Televizioni Koha

Gjykata Penale mori vendim: Nuk do të ketë rindërtim të rastit “Monstra”

Televizioni Koha

Leave a Comment