Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Artan Grubi merr dy pozita në qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Artan Grubi merr dy pozita në qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut

Artan Grubi është emëruan zëvendëskryeministër i parë dhe ministër për Sistem Politikë në Maqedoninë e Veriut.

Grupi ka qenë përkrahës i madh që Maqedonia e Veriut të këtë kryeministër shqiptarë, shkruan Arbresh.info.

Ky është njoftimi i plotë i partisë së Ali Ahmetit:

Zëvendëskryeministri parë dhe Ministër për Sistem Politikë dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive Artan Grubi i shoqëruar nga ministrat tjerë nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, sot ( e Hënë, 31.08.2020) në ora 12.00 në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut edhe zyrtarisht do të marrë e detyrën e re.

Më pas z. Grubi do të jap deklaratë për mediat (para objektit të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut-Hyrja kryesore).

Ftojmë ekipin Tuaj të ndjek këtë ngjarje

Me respekt, Bashkimi Demokratik për Integrim

Related posts

Pronarët e dyqaneve dhe butiqeve kërkojnë pagat bruto të punonjësve të jenë në kurriz të shtetit

Televizioni Koha

Babë e bir me koronavirus/ Erdhën me makinë në itinerarin Firence-Kroaci, Mali i Zi-Hani i Hotit

Televizioni Koha

Ristoska: Dita e fundit e PSP-së, edhe e hidhur edhe e ëmbël

Televizioni Koha

Leave a Comment