ASH dhe Alternativa sot nënshkruajnë marrëveshjen për koalicionim - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

ASH dhe Alternativa sot nënshkruajnë marrëveshjen për koalicionim

Pasi që janë dakorduar për koalicion të përbashkët në zgjedhjet parlamentare, partitë politike Alternativa dhe Aleanca për Shqiptarët sot zyrtarisht do ta nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëpunim ndërpartiak, përcjell GazetaExpress.

“Ceremonia e nënshkrimit do të shoqërohet edhe me një konferencë për media, ku fjalë rasti do të kenë dy kryetarët e partive përkatëse, Afrim Gashi dhe Zijadin Sela. Pas nënshkrimit, dy kryetarët dhe drejtuesit e tjerë të partive do t’i takojnë qytetarët në Çarshinë e Shkupit”, thuhet në njoftimin e dy partive. Ceremonia e nënshkrimit do të nënshkruhet në hotelin “Holiday Inn” në Shkup./GazetaExpress/B.Lika/

Related posts

Shpallet tender për çarter fluturime për kthimin e qytetarëve të vendit nga Malta dhe Kroaci

Televizioni Koha

Arben Taravari : Një diskriminim ekonomik tjetër, si pasojë e poltikave të gabuara këto 18 vjet

Televizioni Koha

Deputeti shqiptar “shkrihet” pas Zaevit, i jep meritat për anëtarësim në NATO

Televizioni Koha

Leave a Comment