Asnjë vdekje dhe 37 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Asnjë vdekje dhe 37 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 37 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë viktime. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjithashtu janë shëruar 10 pacientë, ndërsa raste aktive në vend janë 292

Sipas të dhënave të MSH që nga fillimi i epidemisë, nga Covid-19 janë sëmurë 156.054 qytetarë. Prej tyre, janë shëruar 150.273 persona, ndërkaq jetën e kanë humbur 5.489 pacientë./albeu.com

Related posts

Suedia heq kufizimet për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Televizioni Koha

LSDM: I realizojmë qëllimet strategjike, Republika e Maqedonisë së Veriut vendi i 30-të anëtar i NATO-s

Televizioni Koha

Rreth 2.300 qytetarë pritet që të kthehen në Maqedoni

Televizioni Koha

Leave a Comment