Bajden fitoi në zgjedhjet brenda partiake në Portoriko - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Bajden fitoi në zgjedhjet brenda partiake në Portoriko

Xho Bajden mbrëmë fitoi në zgjedhjet brenda partiake tek demokratët në Portoriko, me çka arriti mjaftë fitore dhe zyrtarisht të bëhet kandidat presidencial i demokratëve për zgjedhjet në nëntor në SHBA.

Bajden në fletëvotim përballet me shtatë kundër kandidatë, por të gjithë kanë rënë nga gara, transmetojnë mediumet amerikane.

Zgjedhjet që u mbajtën mbrëmë u caktuan për në mars, por u anuluan për shkak të pandemisë së koronavirusit. fb/

Related posts

Mot me diell dhe me erë, pasdite reshje të rrëmbyeshme

Televizioni Koha

U arrit marrëveshje për koalicion qeveritar, në përbërje janë LSDM, BDI, partitë e koalicionit “Mundemi” dhe PDSH

Televizioni Koha

Osmani: 5 korriku data e mundshme për zgjedhje

Televizioni Koha

Leave a Comment