01/06/2023
21.2 C
Tetovo

Maqedoni

Rajoni

Kronika e zezë

Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e dyfishtë në “Shisha Bar”

Është arrestuar njëri nga të dyshuarit për përfshirje në...

Rrahu gruan dhe fëmijën, arrestohet 36-vjeçari nga Gostivari

Mbrëmjen e djeshme (31 maj) rreth orës 21:25, në...

Kërcënoi prindërit , arrestohet i riu nga Tetova

Natën (1 qershor), dhjetë minuta pas mesnate, policët e...

I zhdukur nga janari, aktori brazilian gjendet i groposur në një kuti druri

Një aktor i njohur brazilian, i zhdukur prej muajit...

Digjet kati i dytë i banesës së Naim Abazit në Prishtinë

Këngëtarët Mihrije Braha e Naim Abazi janë përballur me...

SPORT

Jasin Kamberi shpallet nënkampion Ballkanik

U mbajt kampionati ballkanik për të rinj, deri në moshën 14 vjecare kanë marrë pjesë një numer i garuesve dhe atë mbi 1200 garues. Klubi...

Shaqiri renditet në mesin e më të pasurve të rinj në Zvicër

100 zviceranët më të pasur që nuk janë as...

Xhudo u demonstrua për herë të parë si pjesë e FSK-së

Programi “Kosova, shtet i xhudos” po realizohet me plot...

Ekipi i futbollit të UT-së në futsall shpallet kampion i Ligës Universitare

Në kuadër të ligës universitare të futbollit në futsall,...

Showbiz
Celebrities

‘Beqare moj’, nga zëri i ëmbël i Eli Farës (VIDEO)

Eli Fara është një këngëtare shqiptare, e cila ka...

Shpat Kasapi i lodhur nga muzika, së shpejti aktor në Turqi

Shpat Kasapi është nga këngëtarët më të pëlqyer shqiptar...

Katalogu muzikor i Queen mund të shitet për mbi 1 miliard dollarë

Këngët e Queen janë të njohura në mbarë botën...

Kuriozitete

Teknologji
Latest

Internet Explorer merr fund pas 27-vjetësh

Internet Explorer, pas 27-vjetësh përdorim, do të çaktivizohet përfundimisht më 15 qershor. Internet Explorer ishte shfletuesi i integruar në sistemin Windows që prej vitit...

Aston Martini po kalon në vetura hibride dhe elektrike

Aston Martin ka konfirmuar se nga viti 2026, do...

Apple do ta kopjojë sërish Androidin

Gjenerata e ardhshme e iPhone tashmë është duke u...

Meta po ndërton super kompjuterin më të shpejtë në botë

Meta ka njoftuar se po ndërton superkompjuterin e ri...

Ja sesi të përmirësoni sinjalin Wi-Fi të shtëpisë

Ndërsa koronavirusi vijon të përhapet në mbarë botën, shumë...

Facebook ndalon reklamuesit e “pseudoshkencës”, përpiqet të godasë dezinformimin e koronavirusit

Kompanitë ishin në gjendje të përdorin interesin për të...

Emisione

Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...