BDI caktoi bartësit e listave për deputetë, ja emrat - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

BDI caktoi bartësit e listave për deputetë, ja emrat

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sot ka caktuar bartësit e listave për deputetë. Siç mëson INA është dhënë dritë jeshile për bartësit në pesë njësi zgjedhore ku do të konkurrojë BDI.

Në njësinë e parë zgjedhore bartës është Izet Mexhiti, në njësinë e dytë bartës do të jetë Arbër Ademi, në njësinë e tretë është caktuar Bekim Neziri, në njësinë e pestë është caktuar Talat Xhaferi dhe në njësinë e gjashtë Ali Ahmeti, informon INA.

Me këtë është finalizuar edhe lista me bartësit për deputetë për zgjedhjet e 12 prillit. Pas kësaj pritet përpilimi i plotë i listave me kandidatët e tjerë.(INA)

Related posts

Zejtarët kërkojnë ndihmë nga shteti, rrezikohen mbi 9.000 vende pune

Televizioni Koha

Boki 13 ofron 143 mijë euro garanci në pronë për dënim më të lehtë të paraburgimit

Televizioni Koha

Antikorrupsioni ka hapur procedurë për NP “Parkingu i Qytetit Tetovë”, pasi Revizioni konstatoi keqpërdorime

Televizioni Koha

Leave a Comment