BDI dhe LSDM lëshojnë seancën e Këshillit komunal në Gostivar – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

BDI dhe LSDM lëshojnë seancën e Këshillit komunal në Gostivar

Kryetare e re e Komisionit për shkarkim dhe emërime pranë Këshillit komunal të Gostivarit, është këshilltarja dhe koordinatorja e grupit të këshilltarëve të ASH-së, Njomza Shaqiri.

Emërimi i saj u bë në seancën e sotme të Këshillit, ndërsa paraprakisht nga ky post u shkarua Ujkan Idrizi, këshilltarë nga radhët e BDI-së.

Koordinatori i kësaj të fundit, Shpëtim Xhelili tha se sipas Regullore, kryetari i takon grupit të këshilltarëve që ka më shumë anëtar në Këshilli, në këtë rast, BDI-së, e cila ka 10 këshilltar.

Nga shumica e re u përgjigjën se për këto ndryshime vendos shumica, e jo opozita.

Njomza Shaqiri e sapozgjedhur në krye të komisionit për emërime dhe shkarkime, dha emrat për shkarkimet dhe emërimet e Komisioneve tjera.

Nëse nuk e respekton Regulloren, ne do ta lëshojmë seancë tha koordinatoi i BDI-së, Shpëtim Xhelili. Atyre iu bashkangjitën edhe ata të LSDM-së, dhe të gjithë së bashku u larguan nga Këshilli komunal.

Ndryshe, deri tani këto Komisione ishin drejtuar nga BDI dhe LSDM, por pas humbjes së shumicë, erdhi deri te këto ndryshime.

Related posts

Aksident trafiku në Manastir, ndërron jetë një person

Televizioni Koha

Regjistrohet rasti i parë në Tetovë, gjithsej 201 të infektuar me Covid-19 në Maqedoni

Televizioni Koha

Canoski me porosi për Janakieskin: Mbahu Mile, deshte apo jo, do ta vuash dënimin

Televizioni Koha

Leave a Comment