01/10/2023
15.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

BDI hap të gjitha shtabet zgjedhore komunale në sheshet e vendbanimeve

Bashkimi Demokratik për Integrim, sot ka hapur të gjitha shtabet zgjedhore komunale në të gjitha sheshet e vendabimeve. Ideja e Ali Ahmetit për kryeministrin e parë shqiptar i ka mobilzuar shqiptarët nga Likova Kumanova, Çairi, Shkupi, Saraji, Studeniçani, Jogunovca, Tearca, Zhelina, Tetova, Bërvenica, Bogovina, Vrapçishti, Gostivari, Kërçova, Dollneni, Ohri, Struga për një fitore të madhe të BDI-së me 15 korrik.

Në hapjen e shtaebeve kanë marrë pjesë kandidatët për deputet nga radhët e BDI-së, ministra aktual, kryetarë komunash dhe përfaqësues të lartë të partisë së Ali Ahmetit.

“Koha për kryeministrin e parë shqiptar” do të jetë edhe motoja e BDI-së për zgjedhjet e 15 korrikut./TS/

Të fundit