Bekteshi: Hoteleritë duhet të punojnë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Bekteshi: Hoteleritë duhet të punojnë

Kreshnik Bekteshi, Ministri i Ekonomisë, në konferencën e sotme për shtyp tha se qëndrimi i tij dhe qëndrimi i resorit është që hoteleritë duhet të kishin punuar deri tani.

“Pozicioni im është deklaruar në Shtabin e Përgjithshme Koordinues, ne si ministri kërkuam që hoteleritë të jenë të hapura, por mbi të gjitha duhet të respektojmë të gjitha rekomandimet. Ne kishim propozimin tonë, por fjala e fundit është te Komisionin për Sëmundjeve Infektive. Tashmë kemi dhënë sugjerimet dhe vërejtjet tona”, tha Bekteshi, nën ministrinë e të cilit janë aktivitetet hotelierike dhe turizmi.

Komisioni për sëmundje infektive nuk përcaktoi masa të reja në mbledhjen e djeshme, duke diskutuar vetëm hapjen e mundshme të kafeneve. Ata thonë se kafenetë, baret dhe restorantet mund të hapen të premten, më së voni të shtunën, por theksuan se nesër do të merret vendim.

Në të njëjtën kohë, ata thonë që ora policore deri në orën 19:00 do të mbetet në fuqi./Telegrafi/

Related posts

Takim i liderëve te presidenti Pendarovski nesër prej ora 13

Televizioni Koha

Rikthehet i “forti” i komunitetit torbesh, do të konkuroj deputet me LSDM

Televizioni Koha

Flet pronari i objektit te Mavrovasja: Personi që dëshiron objektin tim le të paraqitet për t’ia dhuruar

Televizioni Koha

Leave a Comment