06/12/2023
6.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Bilancet e fundit me Covid-19 në Maqedoni

Nga realizimi i 3.148 testimeve, 370 raste pozitive me koronavirus janë regjistruar për 24 orë në Maqedoninë e Veriut, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Janë regjistruar 391 të shëruar dhe 3 viktima.

Gjatë kësaj periudhe, në Regjistrin për persona të vdekur nga Kovid-19 janë regjistruar edhe 7 viktima të tjera që kanë ndërruar jetë gjatë periudhës prej 03.02. deri 02.03.2022.

Raste aktive në vend janë 2.826.

Të fundit