Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
BOMBA PRANË BURGUT NË TETOVË, POLICIA JEP DETAJE - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

BOMBA PRANË BURGUT NË TETOVË, POLICIA JEP DETAJE

Sot rreth orës 10:30 minuta, i punësuar në burgun e Tetovës, në SPB Tetovë ka denoncuar se në rrugën “Braqa Milladinovi” në Tetovë, në afërsi të këtij institucioni, në vendin ku ka parkuar veturën e tij të tipit “golf”, pranë rrotës së majtë të përparme ka gjetur një mjet shpërthyes të tipit bombë dore kashikara.
“Ekipi i SPB Tetovë kryen hetime, ndërsa janë ftuar edhe përfaqësues të Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim dhe Njësisë për antiterrorizëm në MPB, për ngritjen dhe transportimin e mjetit shpërthyer. Po ndërmerren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit”, thuhet në njoftimin e SPB Tetovë.

Related posts

Covid 19 i mer jetën zjarrfikësit të njohur nga Shkupi, Nuredin Mustafa

Televizioni Koha

RMV, personat me aftësi të kufizuara do të zhvillojnë marsh – kërkojnë rritjen e shtesave dhe standard më të mirë jetësor

Televizioni Koha

Eudino është platforma për mësim online në Maqedoni

Televizioni Koha

Leave a Comment