06/06/2023
15.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Boris Xhonson pozitiv në Kovid-19

Kryeministri britanik, Boris Xhonson është pozitiv në koronavirus, njofton Bi-Bi-Si, ndërsa ai e konfirmoi të njëjtën edhe në profilin e tij në Tuiter.

Xhonson tani për tani ka simptoma të lehta.

“Kam ethe dhe kollë. Me këshill të mjekut, u testova dhe jam pozitiv. Unë jam në vetëizolim, punoj nga shtëpia dhe jam në komunikim të vazhdueshëm me kolegët e mi në luftën kundër koronavirusit. Mos u brengosni, këtë do ta luftojmë së bashku. Vetëm qëndroni në shtëpi dhe ndihmojuni mjekëve tuaj të mrekullueshëm”, ka thënë Xhonson në incizimin që e publikoi në Tuiter.

Boris Johnson #StayHomeSaveLives

@BorisJohnson

Over the last 24 hours I have developed mild symptoms and tested positive for coronavirus.

I am now self-isolating, but I will continue to lead the government’s response via video-conference as we fight this virus.

Together we will beat this.

Embedded video

140K people are talking about this

Ai gjendet në Dauning strit dhe Qeveria britanike njoftoi se ai do të vazhdojë ta udhëheq qeverinë, pa marrë parasysh testit pozitiv. fb/

Të fundit