29/11/2023
5.3 C
Tetovo

Showbizi

Adelina Ismaili Dhuron 12 Shtëpi për Familjet në Nevojë

Këngëtarja e njohur e muzikës shqipe, ashtu siç të gjithë e njohim “Diva” Adelina Ismaili ka qenë përsëri në qendër të mediave rozë. Arsye për...

Ka vdekur aktorja Lara Parker, e njohur më së shumti për rolin e saj si magjistare

Ka vdekur aktorja Lara Parker, e njohur më së shumti për rolin e saj si magjistare Angelique Bouchard në Dark Shadows. Parker vdiq në gjumë...

Yjet e Hollywood-it nënshkruajnë një letër të hapur në mbështetje të Izraelit

Një numër i madh personazhesh të njohur nga bota e filmit dhe televizionit, duke përfshirë Gal Gadot, Jerry Seinfeld, Jamie Lee Curtis dhe dhe...

Aktorja e Hollivudit tërhiqet nga bota e aktrimit pas gati 50 vitesh karrierë

Aktorja e njohur Jessica Lange ka treguar pse po tërhiqet nga bota e aktrimit pas gati 50 vitesh karrierë të shkëlqyer. Ajo u bë e...

Emanuela dashurohet me hajdutin që i vodhi telefonin

I vodhi telefonin dhe më pas zemrën. Një grua braziliane ka rënë në dashuri me hajdutin që e grabiti në rrugë dhe tani të dy...

Ricky Martin elektrizon sheshin, mbulohet me flamurin kuqezi dhe e puth, përshëndet me shqiponjën me duar

Këngëtari i njohur , Ricky Martin ka dhuruar një performancë spektakolare gjatë mbrëmjes së djeshme në sheshin “Skënderbej”. Artisti i cili ka kënduar për publikun...

Dua Lipa imazh i Porsche, nënshkruan marrëveshje milionëshe

Dua Lipa do të jetë imazh i brendit të makinave “Porsche”, dhe për këtë reklamë mediet ndërkombëtare kanë shkruar se Dua Lipa ka nënshkruar...

Britney Spears qëllohet në fytyrë nga siguria e basketbollistit

Britney Spears ka paraqitur një raport në polici pasi dyshohet se është sulmuar nga një roje sigurie e basketbollistit Victor Wembanyama të mërkurën mbrëma,...

“Ne ngrihemi, nuk dorëzohemi”, Rita Ora flet për mentalitetin shqiptar

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka folur së fundmi në një intervistë për The Telegraph, për albumin e saj më të ri...

FOTO: Gjendet thesari me vlerë 500 mijë euro në zorrët e balenës së ngordhur në Ishujt Kanarie

Pas më shumë se një muaji ekzaminime, nga veterinerët e Institutit Universitar të Shëndetit të Kafshëve dhe Sigurisë Ushqimore janë zbardhur shkaqet e vdekjes...

(Video) Bebe Rexha goditet me celular në fytyrë gjatë koncertit në Nju Jork

Një incident i rëndë ka ndodhur në koncertin që këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka mbajtur të dielën në Nju Jork. Teksa performonte në...

Hoqi dorë nga aktrimi pasi u diagnostikua me sëmundjen e rrallë, Bruce Wills shfaqet duke u argëtuar me vajzat e tij në ‘Disneyland’

Tashmë që ai është tërhequr nga aktrimi, ai herë pas here shfaqet në publik me familjen e tij. E tre muaj pas daljes së...

Dua Lipa flet për fëmijërinë e saj: Isha krenare, por doja të kisha një emër anglez

Në Festivalin Hay në Uells, Dua Lipa u ngjit në skenë dhe përveç muzikës, ndau edhe një pjesë të saj. Ajo foli për fëmijërinë...

Ricky Martin vjen në Tiranë më 20 korrik për të performuar para publikut shqiptar

Pas emrave të famshëm si: Rita Ora, Dua Lipa, Maluma e Ermal Meta, një tjetër artist me renome ndërkombëtare do të performojë në Shqipëri. Bëhet...

10 foto të rralla të njerëzve të famshëm që nuk i kemi parë më herët

Personat e famshëm shpesh lidhen me një imazh të veçantë që u ngjitet me kalimin e kohës. Me shumë vështirësi, shumë prej nesh përpiqen...

503 vjetori i vdekjes së Leonardo Da Vinçit, gjeniu i Rilindjes

Sot është 503 vjetori i vdekjes së njërit ndër personalitetet më të shquara perëndimore dhe botërore – Leonardo Da Vinçi. Ai lindi në kohën dhe...