02/02/2023
4.1 C
Tetovo

Sport

Me rezultatin 3-1, Shkëndija e kaloi edhe një sfidë në garën për në Conference League

Ekipi nga Tetova, KF Shkëndija, pa vështirësi arriti të eliminojë pengesën e quajtur Valmieras FC në garën për t’u kualifikuar në Europe Conference League,...

Arian Ramadani dhe Seit Rufati lojtar të KF Shkëndijës gjenerata 2009 pranohen në akademin e fudbollit të Maqedonisë – FFM gjenerata U-13

Arian Ramadani dhe Seid Rufati lojtar tê kf Shkëndijës gjenerata 2009 pranohen në akademin e fudbollit të Maqedonisë - FFM gjenerata 2013 Talentë të shumtë...

FIFA paralajmëron Kampionatin Botëror me një foto, shfaq krah njëri-tjetrit futbollistin shqiptar dhe atë serb

Kampionati Botëror “Katar 2022” i cili do të fillojë më 21 nëntor dhe do të mbyllet me finalen e madhe më 18 dhjetor po...

Zyrtare: UEFA cakton vendin e finales së Ligës së Konferencës për sezoni e ardhshëm

Tashmë është caktuar edhe vendi i finales së edicionit të ardhshëm të Ligës së Konferencës. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka vendosur që finalja e kësaj...

Java e XXII-të do të fillojë sot, nesër në Tetovë do të luhet derbi i javës ndërmjet dy ekipeve shqiptare

Liga e Parë në futbollin e Maqedonisë së Veriut do të vazhdojë këtë javë me ndeshjen Tikvesh – Skopje, ndeshja e vetme e cila...

Finalja kalon në “Uembli”, për shkak të tensionit Ukrainë-Rusi?!

Tensionet e mëdha vazhdojnë mes Ukrainës dhe Rusisë, me dy shtetet që momentalisht nuk mendojnë për t’u tërhequr. Ky tension i madh mes dy...

Abdulla:Me fitore vazhdojmë të luftojmë për kreun e tabelës

Skuadra e Renovës e nisi sezonin pranveror me fitore kundër Bregallnicës në Shtip. Futbollisti me përvojë Xhelil Abdulla është shprehur optimist i madh se...

Senegali e shpallë festë kombëtare triumfin e tyre në Kupën e Kombeve në Afrikë

Djemtë e Aliou Cisse bën historinë në Kamerunë pasi që mposhtën Egjiptin për ta fituar trofeun kontinental në finalen e se dielës Qeveria senegaleze e...

TRAJNERI SHQIPTAR QË PO BËN EMËR NË FUTBOLLIN GJERMAN

Sporti në veçanti futbolli është një nga aktivitetet ku shqiptarët e diasporës kanë treguar suksese të jashtëzakonshme.   Në këtë mes hyn edhe trajneri shqiptar nga...

Pogba largon shishen e birrës Heineken nga tavolina e konferencës (video)

Paul Pogba ka larguar nga tavolina e konferencës për media sponsorin e Euro 2020, një shishe të birrës. Një ditë pasi Ronaldo largoi dy shishe...

Rrahje mes portierit Muriqi dhe Zhegrova

Rrihen mes vete në kombëtaren e Kosovës, para sfidës me Spanjën dhe Suedinë! Portieri i Kosovës, Arjanet Muriq është larguar nga kombëtarja e Kosovës...

Hajduku i Splitit vjen në Shkup! Do të përballet me Renovën

Renova dhe Shkëndija mësuan kundërshtarët e tyre për xhiron e dytë të kualifikimeve për në Ligën e Evropës. Renova në Shkup do të përballet me...

Rumenige: UEFA keq e mbaroi punën dhe prandaj është heqja e suspendimit ndaj Mançester Sitit

Presidenti i Baernit, Karl Hajnc Rumenige nuk pajtohet me heqjen e suspendimit të Mançester Sitit në skenën evropiane. “Qytetarët” u suspenduan në dy vjet dhe...

Mançester Junajtedi humbi fitoren nga Sautemptoni në minutën e 96-të dhe nuk hyri në zonën e LK-së

Mançester Junajtedi humbi fitoren nga Sautemptoni mbrëmë në ndeshjen e xhiros së 35-të të kampionatit të Anglisë. Loja përfundoi me rezultat 2:2, ndërsa mysafirët...

Reali shënoi rekord në shekullin 21

Mbrojtësi i Real Madridit, Ferlan Mendi, ka shënuar gol kundër Granadas mbrëmë në ndeshjen nga xhiroja e 36-të nga kampionati i Spanjës. Francezi (25)...

Liga e kampionëve do të luhet për 20 ditë

UEFA është në fazën e fundit të përgatitjes së planit për fundin e sezonit në LK, pohon “RMC SPort”. Sipas informatave, ndeshjet e mbetura të...