23/09/2023
33.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ceremonia e hapjes së pikës kufitare Bellanoc – Stançiq (LIVE)

Zyrtarë të lartë të Maqedonisë së Veriut dhe të Kosovës sot po e bëjnë përurimin e hapjes së pikës kufitare Bellanocë – Stançiq, përcjell INA.

Në hapjen e vendkalimit kufitar fjalime kanë kryeministri Oliver Spasovski dhe zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, i cili njëherit është edhe koordinator i Qeverisë për realizimin e këtij projekti. Në këtë ngjarje pritet që të marrin pjesë edhe personalitete të tjera nga të dyja vendet.

https://www.facebook.com/AlsatMTelevision/videos/1103993993296788/?v=1103993993296788

https://www.facebook.com/bujar.osmani.7/videos/187064292669351/

 

Të fundit