Chelsea e mposht Dinamo Kievin, me një hap në çerekfinale – Tv Koha
Sport

Chelsea e mposht Dinamo Kievin, me një hap në çerekfinale

Chelsea ka arritur të shënojë fitore kundër Dinamo Kievit në shtëpi me rezultat 3-0.

Londinezët ishin shumë më të mirë se kundërshtarët dhe me pak fat rezultati ka mundur të jetë edhe më i lartë.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 17-të.

Olivier Giroud pasoi te Pedro i cili nga brenda zonës shënoi për 1-0

Pedro kishte dhe dy raste të tjera të mira në pjesën e parë, por që nuk arriti të shënojë.

Rastin e fundit në pjesën e parë e kishte Marcos Alonso, por pa sukses.

Edhe në pjesën e dytë Chelsea ishte më i mirë, duke pasur disa raste.

Goli i dytë edhi në minutën e 65-të, kur Willian shënoi bukur nga goditja e dënimit.

Kur pritej të mbyllej ndeshja në skenë doli Callum Hudson-Odoi që shënoi për 3-0.

Chelsea e menaxhoi rezultatin deri në fund, duke i pushuar në këtë ndeshje edhe dy yjet e skuadrës si Eden Hazard dhe Gonzalo Higuan.

Ndeshja kthyese zhvillohet pas një jave.

Related posts

Liga e kampionëve do të luhet për 20 ditë

Televizioni Koha

Real Madrid me ofertë të çmendur për Milan Skriniar

Televizioni Koha

Rumenige: UEFA keq e mbaroi punën dhe prandaj është heqja e suspendimit ndaj Mançester Sitit

Televizioni Koha

Leave a Comment