Çifti bashkëshortor i infektuar me korona virus,kanë hyrë në vend më 27 shkurt – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Çifti bashkëshortor i infektuar me korona virus,kanë hyrë në vend më 27 shkurt

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp theksoi se çifti bashkëshortor të moshës 62 dhe 68 vjeç, të cilët janë të infektuar me koronavirus kanë hyrë në vend më 27 shkurt, ndërsa më 2 mars janë paraqitur tek mjeku amë, i cili i ka dërguar në mjekim shtëpiak sepse nuk kanë pasur indikacione për koronavirus.

Ai shtoi se pacientët e infektuar deri tani kanë pasur kontakt vetëm me vëllain e gruas.

“Në orët e pasdites nga epidemiologët po realizohen biseda me farefisin, që të shihet se nëse vetëm ai do të jetë në izolim ose edhe familja e tij. Po bëhet identifikimi i personave të cilët transportoheshin me të njëjtin autobus me të cilit janë kthyer çifti bashkëshortor”, tha Filipçe.

Related posts

Inspektorati për Ambientin Jetësor në Maqedoni ka zbuluar 363 parregullsi ligjore

Televizioni Koha

OBSH: Rezultatet e para për ilaç kundër Kovid-19 për dy javë

Televizioni Koha

Sobotka: Maqedonia e Veriut tashmë është vend evropian, shpresojmë për dritë të gjelbër nga fundi i muajit

Televizioni Koha

Leave a Comment