Çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoni - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Nga sonte në mesnatë derivatet e naftës do të shiten më çmime më të lira, kështu vendosi sot Komisioni Rregullatorë për Energjetikë.

Benzina Euro-Super BS-95 dhe Euro Super BS-98 do të lirohen për gjysmë denari derisa Dizeli për një denar.
Kështu që Eurosuper BS – 95 do të shitet për 67.50 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do të shitet 69.50 denarë për litër, ndërsa eurodiseli do të kushtojë 60 denarë për litër.

Këto çmime do të vlejnë deri në javën e ardhshme./Telegrafi/

Related posts

Lëvizja Besa: Kur Qeveria do të përgjigjet për rastet e pazbardhura?

Televizioni Koha

Aleanca për Shqiptarët: Qeveria të ndalojë me standardet e dyfishta

Televizioni Koha

Biblotekat të mbyllura në RMV, libra në rafte, lexues të painteresuar

Televizioni Koha

Leave a Comment