Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
DEPUTETI I VV-SË E FTON KRYEMINISTRIN TË “ÇOHET” SE “U BO SABAH” - Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

DEPUTETI I VV-SË E FTON KRYEMINISTRIN TË “ÇOHET” SE “U BO SABAH”

Eman Rrahmani, ka përdorur një thirrje popullore, e cila edhe rimon me emrin e kryeministrit, Avdullah Hoti, për t’i bërë me dije udhëheqësit të qeverisë së Kosovës, se – sipas tij – është i vonuar, të paktën në reagim.

“Avdullah qu se u bo sabah!”, ka shkruar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje në llogarinë e tij në Facebook, njofton Insajderi.

Ai, me këtë thirrje, po i reagon Hotit për vonesën e tij në reagimin që kryeministri e pati sot, për ngjarjen që ndodhi dje, kur xhandarmeria serbe hyri në territorin e Kosovës.

“Reagime të tilla të z. Hoti, përveç që janë të vonuara tregojnë edhe mos interesim për ruajte të integritetit territorial të Kosovës”, shkruan Rrahmani.

“Kjo qeveri ilegale duhet të largohet sa më shpejt. Nuk ka asnjë arsye asnjë deputet për të mos e votuar mocionin e mosbesimit ndaj kësaj qeverie”./Insajderi.com

Related posts

Maqedonia e Veriut në të njëjtën tryezë me vendet anëtare të NATO-s në Samitin e Londrës

Televizioni Koha

FAKTORI POLITIK SHQIPTAR NË MAQEDONI DHE ZGJEDHJET E PRILLIT

Televizioni Koha

Filipçe: Nëse të rriturit mbajnë maska, fëmijët do të jenë tërësisht të mbrojtur

Televizioni Koha

Leave a Comment