Deputetja e Maqedonisë së Veriut me koronavirus – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Deputetja e Maqedonisë së Veriut me koronavirus

Një deputete e LSDM-së ka rezultuar e sëmurë nga koronavirusi, raporton portal Infomaks.

Ky portal ka publikuar identitetin e saj, duke informuar se bëhet fjalë për një deputete socialdemokrate në Prilepi.

Deputetja ka konfirmuar dhe ka thënë se pas testit të kryer ka dal pozitiv. Ajo është shtrirë në spital nga dita e shtunë, pasi që është rënduar gjendja shëndetësore. Deputetja ka bërë thirrje që qytetarët të respektojnë masat dhe të shmangin daljet e tyre.

Prilepi është ndër komunat që së fundi ka numër të madh të personave të infektuar, edhe ate duke çuar numrin në 85 veta. Vetëm sot janë regjistruar 10 raste të reja.  (INA)

Related posts

Koronavirusi konfirmohet edhe në tre shtete

Televizioni Koha

Deshmia rrenqethese: Aderina, vajza ime eshte bllokuar nen rrenoja, uroj te jete gjalle

Televizioni Koha

Maqedoni, gjatë vjeshtës priten masa për personat e pavaksinuar

Televizioni Koha

Leave a Comment