Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Deri tani janë vaksinuar mbi tre mijë punonjës shëndetësorë në Maqedoni - Tv Koha
Maqedoni

Deri tani janë vaksinuar mbi tre mijë punonjës shëndetësorë në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se deri sot janë vaksinuar gjithsej 3.028 punonjës shëndetësorë kundër coronavirusit.

Ata shtojnë se imunizimi bëhet në spitalin modular pranë Klinikës Infektive në Shkup dhe bëhet me vaksinat e prodhuesit të vaksinave “Pfizer” që Maqedonia e Veriut i mori si donacion nga Serbia.

Deri tani për vaksinim përmes ueb-faqes “vakcinacija.mk” janë paraqitur 72.8000 qytetarë, ndërsa përmes mjekëve amë janë paraqitur 47.569 qytetarë.

Ndryshe, vaksinimi me dozën e dytë pritet të fillojë më 11 mars.

Related posts

Fjalim i kryeministrit Zaev dhe ministres Carovska me rastin e Ditës botërore të mësimdhënësve

Televizioni Koha

Naser Zyberi: Maqedonia është e pjekur për kushte të barabarta, pa qenë e rëndësishme përkatësia etnike

Televizioni Koha

Zaev: 200 milionë euro shkojnë për mbështetje të ekonomisë, në mënyrë që t’i ruajmë vendet e punës

Televizioni Koha

Leave a Comment